Bidė ar higieninis dušelis?
-
Šiuolaikiniame vonios kambaryje tikrai rasime kur kas daugiau nei tik kriauklę, klozetą ir vonią ar dušo kabiną.
Vis dažniau tiek privačiuose namuose, tiek darbo ofisuose ar visuomeninėse erdvėse (pavyzdžiui, oro uostose, degalinėse) vonios kambaryje galima rasti ir bidė, ir higieninį dušelį. Abu šie santechnikos sprendimai yra paprasti, tačiau išties naudingi dalykai, kurie ne tik gerokai palengvina kasdieninį mūsų gyvenimą, bet ir ekonomiškai naudoja vandenį, kas padeda taupyti namų ūkio išlaidas ir asmeniškai prisidėti prie aplinkosaugos.
Jei įrenginėjate naujai arba renovuojate dabartinį vonios kambarį, vertėtų pagalvoti apie kurį nors iš šių šiuolaikinių santechnikos sprendimų. Šiame straipsnyje aptarsime kiekvieno iš jų naudingąsias puses ir trūkumus.
Bidė – pliusai ir minusai
Humoro jausmo nestokojantys prancūzai dar 18 amžiaus pradžioje atsiradusiam supernovatoriškam dalykui – intymiai higienai skirtai žemai praustuvei ant keturių kojelių – davė šmaikštų pavadinimą „bidė“, kuris, išvertus iš prancūzų kalbos, reiškia „ponis“. Mes šiandien bide naudojame kaip nedidelį vonios kambaryje esantį praustuvą, skirtą intymių vietų apsiprausimui. Bidė dažniausiai yra statoma arba kabinama šalia klozeto, priklausomai nuo to, kokį modelį pasirinkote. Tai vienas iš universaliausių santechnikos sprendimų, padedantis palaikyti asmeninę higieną ir dažnai pasitarnaujantis papildomomis funkcijoms.
Bidė pliusai:
- Paprasta ir patogu naudotis, kai norima apsiprausti intymias vietas po pasinaudojimo tualetu
- Maksimali higiena, kas tampa ypač aktualu, jei bide naudojatės ne tik namuose, bet, pavyzdžiui, keliaujant, kai neturite galimybių pasinaudoti dušu
- Universalumas, nes bide puikiai tinka ne tik asmeninei higienai, bet dažnai yra naudojama apiprausti mažus vaikus ar nuprausti šeimos augintinių letenas, grįžus iš pasivaikščiojimo.
Bidė minusai:
- Reikalauja papildomos erdvės, todėl netinka mažuose vonios kambariuose. Būtent dėl šios priežasties bidė dažniausiai įrengiama namuose, o ne butuose, kur vonios kambario erdvė išties labai ribota.
- Brangiau kainuoja, nes bidė įrengimas reikalauja specialaus montavimo ar specifinių priedų (pavyzdžiui, maišytuvo ar dangčio)
Higieninis dušelis – privalumai ir trūkumai
Higieninis dušelis dažnai vadinamas švelniu malonybiniu „bidete“ ar „bidetta“. Paprastai vonios kambaryje jis kabinamas visai šalia klozeto, kad būtų pasiekiamas ranka, neatsistojus nuo unitazo. Higieniniai dušeliai turi specialius maišytuvus, todėl galima paprastai ir patogiai kontroliuoti vandens srovės intensyvumą. Jei kalbėsime apie funkcionalumą, iš principo higieninis dušelis atlieka bidė funkciją, skirtumas tas, kad visas vanduo nuteka tiesiai į klozetą. Pagrindinė higieninio dušelio funkcija – greitas ir patogus apsiprausimas. Šio patogaus ir novatoriško santechnikos sprendimo dėka užtikrinama maksimali ekonomija, ekologija ir aplinkosauga dėl mažesnio tualetinio popieriaus sunaudojimo.
Higieninių dušelių privalumai:
- Ekonomiškumas, nes nusprendus įsirengti ne bide, o higieninį dušelį, vonios kambaryje sutaupoma erdvė, be to, klozeto ir higieninio dušelio įsigijimo bei įrengimo kaštai yra ženkliai mažesni, nei atskirai perkant klozetą ir bidė.
- Papildomas funkcionalumas, kuriuo patogu ir paprasta naudotis norint papildomai nuskalauti klozetą, pripildyti kibirą vandens, nuplauti smėlį nuo vaiko žaislų ir pan.
- Nereikalauja papildomos erdvės, nes higieninį dušelį galima įrengti šalia klozeto ir šalia kriauklės, svarbu tik pasirūpinti tinkamu žarnos ilgiu.
- Diskretiškas ir minimalistinio dizaino, kurį bus nesudėtinga pritaikyti tiek modernaus, tiek klasikinio dizaino vonios kambario interjere.
Sunku būtų įvardinti konkretų higieninių dušelių trūkumą, nes šis iš pažiūros paprastas, tačiau multifunkcionalumu pasižymintis santechnikos prietaisas išties turi nepriekaištingą reputaciją. Jį nesudėtinga sumontuoti, juo paprasta naudotis tiek suaugusiems, tiek vaikams, jis yra absoliučiai universalus, nes higieninį dušelį galima pritaikyti įvairiems namų ruošos darbams, pavyzdžiui, nuskalauti po išvalymo klozetą, dušo kabiną ar vonią, pripildyti talpas vandeniu arba pasinaudoti papildomomis jo naudomis, pavyzdžiui, nuprausti augintinio letenas, išskalauti dulkių valymo priemonę ar atgaivinti po ilgo vaikščiojimo pavargusias pėdas.
Mūsų specialistai – jūsų paslaugoms
Jei vis dar sunku apsispręsti, ką rinktis – bidė ar higieninį dušelį – būtinai kreipkitės į viskasvoniai.lt profesionalų komandą, kuri išklausys jūsų problemas, įsigilins į jūsų individualius poreikius ir padės pasirinkti patį optimaliausią sprendimą jūsų vonios kambariui.