Prekių katalogas

Kaip išsirinkti vonios kambario baldus?

 • Kaip išsirinkti vonios kambario baldus?

  Vonios kambarys dažnai tampa mažyte privačia oaze, kurioje ne tik prausiamės, bet ir ilsimės, puoselėjame savo kūno grožį ar atliekame sveikatinančias procedūras.

  Tam, kad vonios kambarys išties būtų jauki ir komfortiška erdvė, dalinamės patarimais, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, renkantis vonios baldus.

  Medžiagiškumas ir funkcionalumas

  Jei ieškote baldų voniai, tuomet būtinai rinkitės tuos, kurie skirti būtent vonios kambariui. Jei norite, kad baldai vonios kambaryje tarnautų kuo ilgiau, svarbiausias reikalavimas – jie turi būti atsparūs vandeniui, drėgmei ir temperatūros kaitai.  Vonios kambario baldai dažnai gaminami iš drėgmei atsparių vidutinio tankio medienos drožlių plokščių, kurios dengiamos specialia vandeniui atsparia danga (laku, laminatu, vinilu, akrilu).

  Mėgstantys klasiką dažnai renkasi medinius baldus, tačiau tokiu atveju būtina įsitikinti, kad baldai yra tinkamai impregnuoti. Stalviršiai, ypač prie kriauklės, gali būti iš prabangesnių medžiagų, tokių kaip marmuras, stiklas ar granitas arba besiūlių kietų paviršių.

  Antras svarbus dalykas – funkcionalumas. Vonios kambarių erdvė paprastai gana ribota, todėl prieš renkantis vonios baldus, svarbu žinoti tikslius vonios kambario išmatavimus, detalų išplanavimą, kur bus įrengti sanmazgai, klozetas, bidė ar stovės skalbimo mašina. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar vonioje yra langų, į kurią pusę atsidaro vonios kambario durys. Suplanavus, kur stovės vonios baldai ir technika, galėsite tiksliai pasiskaičiuoti, kokio pločio, ilgio ir aukščio baldų reikės.

  Kam tarnaus vonios baldai?

  Kai jau daugmaž žinosite vonios kambario apstatymo planą, pagalvokite, kam konkrečiai bus skirtas vienas ar kitas vonios baldas, ką juose laikysite, ar pilnai išnaudosite jų vidines erdves.

  Prieš rinkdamiesi vonios baldus, apgalvokite, kokius ir kiek daiktų juose laikysite, pavyzdžiui, ar reikės papildomos vietos susidėti vaikų vonios žaislams, ar vonioje turėsite spintelę su valymo priemonėmis, ar vonioje laikysite rankšluosčius, ar higienos priemones, kosmetiką, kvepalus ir papuošalus norėsite saugoti uždarose spintelėse, o gal patogiuose komodos stalčiuose ar atvirose lentynėlėse?

  Kokius baldus rinktis vonios kambariui?

  Vonios baldų pasirinkimas išties platus – jie gali būti pastatomi arba pakabinami, kampiniai ar tvirtinami prie sienos, masyvūs arba mobilūs. Konkrečių baldų tipo pasirinkimas priklausys nuo to, kokius daiktus planuojate laikyti spintelėse, lentynose ar vonios komodoje. Sunkiems daiktams labiau tiks pastatomos spintelės, o lengvesniems užteks prie sienos tvirtinamų lentynėlių.

  Jei vonios kambarys nedidelis, rekomenduojama rinktis aukštesnius baldus – taip maksimaliai išnaudosite ribotą erdvę. Vienas iš funkcionaliausių sprendimų vonioje - kampiniai vonios kambario baldai: kompaktiškos kampinės spintelės užima nedaug vietos, yra talpios ir leidžia sumaniai išnaudoti vonios erdvę.

  Vonios spintelių tipai

  Vonios kambario spintelės yra vienas iš praktiškiausių sprendimų.

  Ant sienų paprastai tvirtinamos veidrodinės ir vaistinės spintelės bei atviro tipo vonios lentynėlės turi nedidelę vidinę erdvę ir ribotą pasidėjimo plotą, tačiau būtent jose patogu laikyti smulkius dalykus, kurie gilesnėse spintelėse ar komodos stalčiuose paprasčiausiai pasimestų.

  Mobilūs, pastatomi vonios kambario baldai gali tapti išskirtiniu vonios kambario akcentu ir ypač puikiai tikti erdvesnėse voniose, kur yra galimybė keisti baldų vietą.

  Pakabinamus vonios baldus patogiau ir lengviau valyti, po jais lieka papildomos vietos, suteikiančios erdvės pojūtį. O pastatomi vonios baldai patogūs tuo, kad jų nereikės tvirtinti į sieną.

  Planuodami vonios kambario erdvę ir rinkdamiesi konkrečius baldus, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, į kurią pusę atsidarys vonios durys, kaip atsidarinės vonios spintelės ir stalčiai, kad išvengtumėte kliūčių su kitais vonioje esančiais daiktais ir baldais.

  Kriauklė – būtinas vonios atributas, tad teks pasirinkti, ar ją statysite ant stalviršio, ar rinksitės spintelę su įmontuojamu kriauklės dubeniu.

  Jei esate iš tų žmonių, kurie mėgsta pasilepinti karšta vonia, vertėtų pagalvoti apie nedidelį staliuką vonios gale – ant jo galėsite pasidėti žvakių, dekoratyvinį augalą, nešiojamą kompiuterį ar stiklinę su mėgstamu gėrimu. Tuomet vonios kambarys taps tikrų tikriausia malonų oaze.