Prekių katalogas

Kas geriau: potinkinė ar virštinkinė dušo sistema?

  • Kas geriau: potinkinė ar virštinkinė dušo sistema?

    Kurią dušo sistemą geriau rinktis – virštinkinę ar potinkinę? – tokį klausimą kasdien išgirsta mūsų elektroninės parduotuvės viskasvoniai.lt konsultantai.

    Iš tiesų, abi sistemos turi savo privalumų, todėl šiame straipsnyje aptarsime jų skirtumus, pliusus ir minusus bei montavimo subtilybes. O jums beliks išsirinkti jūsų poreikius ir lūkesčius geriausiai atitinkantį produktą.

    Dėl didėjančio gyvenimo tempo, žmonės vis dažniau renkasi ne vonią, o dušą, nes iš viršaus krentanti vandens srovė ne tik prausia, bet ir masažuoja kūną, padeda atsipalaiduoti ir nuimti psichologinę įtampą bei nuovargį. Todėl tinkamos ir nepriekaištingai funkcionuojančios dušo sistemos pasirinkimas gali būti vertinamas kaip ilgalaikė investicija į kasdieninį komfortą.

    Kuo skiriasi virštinkinė ar potinkinė dušo sistema?

    Dušo sistema – tai komplektas sprendimų, leidžiančių mėgautis vandens teikiama nauda ir malonumu. Pagrindiniai dušo sistemos komponentai – vandens maišytuvas ir dušo galva arba kelios skirtingos dušo galvutės. Visos dušo sistemos klasifikuojamos į virštinkines, t.y. montuojamas virš tinko ir potinkines, t.y. paslėptas sienoje.

    Ant vonios sienos pritvirtintos virštinkinės dušo sistemos iš dalies primena standartinį dušą, tik, žinoma, pasižymi didesniu funkcionalumu ir atrodo estetiškiau.

    Virštinkinės dušo sistemos prie vonios plytelių yra tvirtinamos varžtais, jau pilnai užbaigus apdailą, o vandens maišytuvas yra pajungiamas prie atvestų sanitarinių mazgų. Virš tinko montuojamos dušo sistemos yra gana universalios, jos gali būti su stacionaria arba rankine dušo galva, priklausomai nuo modelio, galima įsigyti standartinį arba reguliuojamą dušo sistemos aukštį. Sistema su stacionaria dušo galva apima didesnį kūno plotą prausiantis ir suteikia maudynėms daugiau komforto. Dušo sistema su rankiniu dušu yra ekonomiškas ir praktiškas pasirinkimas, rekomenduojamas, kai dušo kabina yra labai maža arba kai yra ribotas vonios kambario aukštis.

    Kalbant apie potinkines dušo sistemas, jos ne tik moderniai ir stilingai atrodo, bet ir padeda taupyti bei vizualiai mažiau apkrauna vonios kambario erdvę, leidžia įgyvendinti įvairesnes dizaino variacijas, pasižymi itin paprasta priežiūra. Tačiau po tinku montuojamos dušo sistemos kelia ir nemažai abejonių: kas bus, jei sistemoje kažkas suges, kaip žinoti, kad už sienos viskas gerai funkcionuoja ir ar nėra rizikos, kad įtrūkus vamzdžiui, nutekėjęs vanduo pridarys papildomos žalos ir nuostolių. Skubame nuraminti – šiuolaikiniai gamintojai turi ne vieną efektyvų ir maksimaliai saugų sprendimą, specialias sandarinimo technologijas, patikimai apsaugančias nuo vandens išsiliejimo.

    Dėl potinkinių dušo sistemų teks apsispręsti dar prieš pradedant vonios kambario įrengimo ar renovacijos darbus, nes potinkinė dušo sistema turi dvi dalis – matomą ir paslėptą. Didesnė ir svarbesnė šios sistemos dalis yra sienoje, po tinku, tad ją suplanuoti bei sumontuoti reikia dar gerokai iki sienų apdailos, papildomai apgalvojant tokius dalykus, kaip: kiek ir kokių dušo galvų norėsite turėti, ar stacionari dušo galva bus paprasta, ar su specialiais krioklio ar tropikų lietaus efektais, ar pageidausite sienoje įsirengti masažinius purkštukus ir pan. Po tinku sumontavus dušo sistemos dalis vėliau taip lengvai jų nepakeisite, todėl šis sprendimas turi būti iš anksto apgalvotas ir pasvertas.

    Į ką dar svarbu atkreipti dėmesį?

    Yra keletas papildomų dalykų, į ką rekomenduojame atkreipti dėmesį, pasirinkus vieną ar kitą dušo sistemą:

    • dušo sistemos valdymas: mygtukais ar svirtelėmis? Valdymas mygtukais laikomas modernesniu, patogesniu ir ekonomišku vandenį taupančiu sprendimu.
    • vandens srovės režimai: vienas ar keli skirtingi, pavyzdžiui, tropikų lietų primenanti ir kūną švelniai glostanti bei atpalaiduojanti vandens srovė ir intensyvus, galingas, stipriai masažuojantis vandens srautas, kurio gali prireikti norint išskalauti šampūną ar gerai išplauti pačią dušo kabiną jos valymo metu.
    • vandens maišytuvo tipas: su termostatu ar įprastas. Dušo sistemos su termostatu leis maksimaliai mėgautis maudynėmis, nes būsite apsaugoti nuo netikėtų vandens temperatūros ar slėgio svyravimų.

    Kaip matote, kiekviena iš dušo sistemų reikalauja skirtingo pasiruošimo montavimui, todėl prieš priimant galutinį sprendimą, kurią iš jų rinktis, rekomenduojame pasitarti su profesionalais, kurie išklausys jūsų pageidavimus ir lūkesčius, padės įvertinti vonios kambario išplanavimą, kartu aptars sudėtingo montavimo galimybes ir kitas subtilybes, kurių iš anksto patys galite ir nenumatyti.