Prekių katalogas

Viskas, ką reikia žinoti renkantis vonią: nuo dydžio iki priežiūros gudrybių

 • Viskas, ką reikia žinoti renkantis vonią: nuo dydžio iki priežiūros gudrybių

  Vonios kambario įrengimas yra ne tik būtina kasdieninio komforto dalis, bet ir puiki galimybė atspindėti asmeninį stilių ir gyvenimo būdą.

  Svarbiausias sprendimas šiame procese – vonios pasirinkimas. Jis nulemia ne tik kambario funkcionalumą, bet ir bendrą interjero įvaizdį. Tinkamai parinkta vonia gali tapti ne tik atsipalaidavimo oaze, bet ir stilistiniu akcentu, kuris praturtina visą vonios kambario estetiką. Šiame straipsnyje mes aptarsime įvairius aspektus, kurie padės jums atrasti idealiausią vonios variantą, atsižvelgiant į jūsų individualius poreikius, vonios kambario dydį ir asmeninius estetinius lūkesčius. Nuo vonios dydžio iki medžiagų, kurių yra įvairovė, kiekvienas pasirinkimas turi savo privalumus kuriuos būtina apsvarstyti, kad kasdienės maudynės taptų tikru malonumu.

  Koks vonios dydis rekomenduojamas?

  Rekomenduojamo vonios dydžio nėra nes tai labai individualu, juk vonios dydis priklauso nuo jūsų asmeninių poreikių bei turimos vonios kambario erdvės. Esant galimybei visuomet rekomenduojame vonias "pasimatuoti" ir įvertinti gyvai. Jei tokios galimybės nėra, rekomenduojame įvertint vidinius vonios matmenis, nes skirtingų tipų vonios turinčios panašius išorinius matmenis gali turėti labai skirtingus vidinius matmenis. Taigi svarbu atsižvelgti į savo vonios kambario dydį, vonios kambario konfigūraciją ir asmeninius poreikius, kad pasirinktumėte tinkamą vonios dydį.

  Kokią vonią pasirinkti?

  Vonių pasirinkimas rinkoje išties labai platus, įvairios formos - laisvai pastatoma vonia, stačiakampė vonia, kampinė vonia ar nestandartinė vonia ir medžiagos - akrilinė vonia, akmens masės vonia, plieninė vonia, turi savo privalumus, o kokia vonia tinkamiausia jums priklauso nuo individualių jūsų poreikių ir norų.

  Pavyzdžiui, akrilo vonios yra lengvos, greitai įšylą, akmens masės vonios gerai palaiko vandens šilumą ir yra modernios, o plieninės yra tvirtos ir ilgaamžės. Forma taip pat priklauso nuo asmeninių poreikių ir žinoma patalpos dydžio. Taip pat reikėtų apsvarstytu ir savo prioritetus: ar svarbiau komfortas, ilgaamžiškumas, ar estetika, ir pagal tai rinktis tinkamiausią vonią.

  Tiems, kurie yra tikri vonios megėjai ir tikrai dažnai mėgsta gulėti vonioje – puikus pasirinkimas laisvai pastatomos vonios. Laisvai pastatomų akmens masės vonių briaunos paprastai itin plonos, dėl šios priežasties jų vidinis dydis ir tūris išties didelis, tad gulėti jose dar patogiau ir erdviau. Dizaino aspektu laisvai pastatomų vonių formos ir stilius išties labai įvairus – nuo klasikinių stačiakampių iki modernių ovalių, asimetrinių ar visiškai išskirtinių formų ir spalvų. Todėl jos pritaikomos prie įvairių vonios kambario interjero koncepcijų, nesumažina erdvės ir puikiai pagyvina vonios kambario interjerą. Taigi laisvai pastatomos vonios yra nepriekaištingas pasirinkimas tiems, kurie siekia sujungti funkcionalumą ir dizainą, sukurdami išskirtinį vonios kambario interjerą. Laisvai pastatomas vonias geriausiomis kainomis rasite tik pas mus!

  Stačiakampės vonios yra populiarios dėl savo universalumo ir funkcionalumo. Jos dažnai naudojamos vonios kambariuose, kur reikalingas optimalus erdvės panaudojimas. Šios vonios ypatingos savo ergonomišku dizainu, kuris leidžia efektyviai išnaudoti ribotą plotą. Jos gali būti įrengiamos tiesiai prie sienos arba į kampą, suteikdamos skirtingas galimybes kambario išplanavimui Tokio tipo vonios dažniausiai gali būti komplektuojamos ir įsigyjamos su specealiai joms skirtomis panelėmis, uždangomis, arba gali būti apklijuojamos plytelėmis ar kitaip apdailinamos išlaikant vonios kambario dizainą ir vientisumą. Stačiakampės vonios geros ir tuo, kad jos gali turėti universalų sprendimą, komplektuojant tokias vonias kartu su stikline dušo sienele gali būti įsirengiama patogi dušo zona – vonia dušas arba vonia ir dušo kabina viename. Tai ypatingai aktualu mažuose vonios kambariuose kai norime turėti ir vonią ir dušą, tačiau vietos atskiroms zonoms įrengti nėra.

  Kampinės vonios padeda sutaupyti vonios kambario plotą, todėl tinka ir mažesniems vonios kambariams. Jų taip pat yra dydžių ir formų įvairovė, tad vonios kambariui galima suteikti unikalų ir modernų dizainą. Be to kampinės vonios dažnai turi papildomus komforto elementus pvz., sėdynės, porankiai, taip pat gali būti komplektuojama su dušo sienele, visi šie elementai suteikia papildomo komforto maudantis.

  Senjorams ar riboto judėjimo žmonėms, bei jų artimiesiems taip pat siūlome atkreipti dėmesį į rinkoje esantį pakankamai naują, bet labai puikų sprendimą patogesnėms jų kasdieninėms vonios procedūroms, higienai - vonia su atidaromomis durimis. Polimat siūlomos vonios senjorams ir neįgaliesiems pasižymi patogumais, kurie sveikų žmonių požiūriu gali atrodyti nereikšmingi, tačiau įsiklausant į senjorų ir jų globėjų poreikius, atitinkantys išrankiausių vartotojų poreikius ir lūkesčius. Tad rekomenduojame įsigyti specialias vonias patraukliomis kainomis! Juk vonia žmonėms su negalia – patogumas ir komfortas kasdienės priežiūros metu, didesnis savarankiškumas ir galimybė išlaikyti privatumą – dažniausiai vyresnio amžiaus ir fizinę negalią turinčių žmonių siekiai.

  O norintiems patirti atpalaiduojantį masažą namuose puikus pasirinkimas masažinės vonios. Hidromasažinių vonių pagalba galima pagerinti kraujotaką, mažinti stresą ir palengvinti įtempimus. Tad kiekvienas savo namuose gali įsirengti savo svajonių namų SPA.

  Kas geriau akmens masės vonia ar akrilinė vonia?

  Abi vonių rūšys turi savo privalumų ir trūkumų, todėl geriausia pasirinkti pagal individualius poreikius ir pageidavimus:

  Akmens masės vonios privalumai:

  • Akmens masės patvarios, taip pat lengvai remontuojamos;
  • Akmens masės vonios gerai išlaiko šilumą, taigi vonia pagaminta iš akmens masės ilgiau išlaiko vandenį šiltą;
  • Akmens masės vonios dažnai laikomos prabangesnėmis ir aukštesnės kokybės nei akrilinės vonios;
  • Akmens masės vonios mėgstamiausios architektų, dizainerių dėl savo plataus asortimento galimų modernių formų ir spalvų pasirinkimo;
  • Akmens masės vonios sunkesnė nei akrilinės vonios, todėl jos yra stabilesnės, bet jas montuojant reikia atsižvelgti į konstrukcines savybes.

  Akrilinės vonios privalumai:

  • Akrilinės vonios paprastai yra pigesnės nei akmens masės vonios;
  • Akrilinės vonios yra lengvesnės todėl jas lengviau užnešti ir montuoti;
  • Akrilinės vonios greitai įšylą;
  • Labai platus standartinių stačiakampių akrilinių vonių pasirinkimas.

  Svarbu atkreipti dėmesį, kad vonios medžiagiškumas gali įtakoti ne tik vonios išvaizdą, bet ir jos savybes. Tad renkantis svarbu atsižvelgti į asmeninius poreikius, biudžetą, stilių ir funkcionalumą.

  Kaip prižiūrėti vonias?

  Vonios priežiūra yra svarbi, norint išlaikyti jas švarias ir tvarkingas. Keletas rekomendacijų:

  • Kasdieninė priežiūra. Po kiekvieno naudojimo nuskalaukite vonią vandeniu ir nusausinkite šluoste ar rankšluosčiu. Tai padės išvengti vandens dėmių ir kalkių nuosėdų susidarymo.
  • Tinkamų valymo priemonių naudojimas: Pasirinkite vonios valymui skirtas priemones, kurios nesukelia paviršiui žalos ir/ar įbrėžimų, tai yra neturi savo sudėtyje abrazyvinių medžiagų. Daugelis prekybos centruose parduodamų standartinių vonių valiklių gali būti per agresyvūs ir sugadinti paviršių.
  • Venkite aštrių daiktų: Venkite naudoti aštrius daiktus ar valymo priemones, kempines, kurios gali sugadinti vonios paviršių.
  • Reguliari priežiūra: Kas kelias savaites naudokite specialius vonios paviršiaus valiklius ar poliruoklius, kad išlaikytumėte blizgesį ir išvengtumėte dėmių susidarymo bei įbrėžimų. Jei gyvenate regione su kietu vandeniu, reguliariai, kartą per savaitę naudokite atitinkamus valiklius, kad pašalintumėte vandens dėmes ir kalkių nuosėdas.
  • Akmens masės vonioms rekomenduojame naudoti Blu Clean&Shine valiklį.

  Atlikdami reguliarią priežiūrą, galite išsaugoti vonios išvaizdą ir funkcionalumą ilgą laiką.